Legends Diplomat ´s Gift Earl Grey Tea 2g

Earl Grey tee

Koostis : must tee 96%, rukkilill 5%, sidruni koor 5%, naturaalne bergamoti aroomiaine

Toodetud : Sri Lankas

Rohkem infot

168 toodet laos

0,32 €

Must tee on tugevalt fermenteeritud tee. Fermenteerimine kujutab endast rullimise käigus väljunud rakumahla oksüdeerumis- ja käärimisprotsessi, mis kutsub esile värvi muutumise ja iseloomuliku aroomi tekke. Tänu fermenteerimisele vabanevad ka teised tee maitse jaoks tähtsad ained, mis osalt lahustuvad ainult väga kuumas vees. Enne fermenteerimist on tee närbutatud ja peale fermenteerimist kuivatatud ning sorteeritud.

Earl Grey on tugeva klassikalise maitsega must aroomitee. Teelehti on maitsestatud bergamotiõliga.Teed iseloomustab rikkalik maitsebukett ja tsitrusearoom. Suitsune tee, magususe vihjega selles, serveeritakse lisanditeta.Bergamot on väike hapu kuldkollase koorega tsitrusvili. Sarnaneb sidruniga, kuid on pirnikujuline.Viljaliha on roheline ning liiga hapu ja kibe, et seda süüa. Viljakoortest pressitud mee värvi, roheline või kollakasroheline õli on nõrgalt vürtsika, sidrunit ja lavendlit meenutava lõhnaga.

Rukkilille õisi lisatakse teele selleks, et tee välimus ilusamaks muuta, vahel aga ka selleks, et soodusada uriini- või sapieritust. Rukkilill on reumarohi, parandab ka silmapõletikku.

Sidrun sisaldab rikkalikult C-vitamiini, mis tugevdab immuunsüsteemi ja toimib antioksüdandina.

Pakendis on 24 x 2 g teepakki

Iga teepakike on käsitsi pakitud eraldi väikesesse teeraamatusse.  

Kastis 12 x ( 24 x 2 g )

www.legends-of-tea.com

www.info.fairtrade.net